Eğer Sisteme, şifrenizi unuttuğunuz için, giremiyorsanız!

1) İnternten Oynayabilmeniz için, Programı ilk çalıştırdıktan sonra 'İnternetten Oyun' Tuşuna basmanız gerekmektedir.

2) Eğer İntenetten Oynamak için yapılmış kaydınız daha önceden var ise, kullanıcı adınızı ve şifrenizi gerekli kutucuklara yazarak 'Bağlan' tuşuna basmanız gerekmektedit.
Eğer İntenetten Oynamak için halen kaydınız yok ise, 'Üyelik' tuşuna basarak, kaydınızı BEDAVA yaptırabilirsiniz.

3) Bu pencereye aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmektedir:
Ad(İsim), Soyisim , e-mail, Kullanıcı adı, Sifre, tabi bu durumda server penceresinde 89.190.192.42 yazması gerekmektedir. Bu bilgileri yazdıktan sonra ‘Uyelik’ tuşuna basmanız yeterlidir.’ Kullanıcı adı’ penceresini doldurmak için sadece latince semboller, 0 - 9 a kadar sayılar ve '-' ve '_' sembollerini kullanmaya hakınız vardır. Sadece ’Kaydınız başarıyla tamamlanmıştır.’ bilgisi çıktığında kaydınız başarıyla tamamlanmıştır demek olur.

4) Başarılı Kaydın ardından İnternette oynamanız için, önünüzde açılacak pencereye kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak Sunucuya bağlanabilirsiniz. 'Bağlan' tuşuna bastıktan sonra Sunucu daima aktiv durumdadır. Programın her çalıştırdığınızda Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamasını ıstoyorsanız, Kayıt'ı seçerek yapabilirsiiniz.

5) Sunucaya Başarı ile bağlandıktan sonra açılan pencerenin üst kısmında Tüm Odaları ve Odalarda olan oyuncu sayısını görebilirsiniz. Oda seçtikten sinra, pencerenin alt kısmında, diğer oyuncular tarafından tüm kurulan oyunları ve reytinklerini göreceksiniz. Üst kısımdaki Oyun kutucuğundan İnternette oynamak istediğiniz oyunu değştirebilirsiniz. Kullanıcı Adı altında Masayı kuranın adı yazmaktadır. Oyuncular kısmında, masada oyuna katılan oyuncu sayısı yer almakta. Durum kısmı Oyunun başlamış olup (Oynanıyor) olmadığını (Oyunu kuran kullanıcı baska Oyuncular bekliyor - Yaradılmış Oyun) gösterir.
Bu ekrandan 3 seçim yapma imkanınız vardır. 'Yeni Oyun Yarat' tuşuna basarak diğer oyuncuların size katılmasını beklemek yada tek başınıza oyuna başlayıp sonradan diğerlerinin katılmalarına izin verebilirsiniz. Yada Masalar listesinden, Boş yer olan Oyun seçerek, 'Bağlan' tuşuna basarak oyuna katılabilirsiniz.(Oyun ismine çift tıklayarak'ta yapabilirsiniz). Yada Oyun seçerek ve sonra 'Seyretmek' tuşuna basarak oyunu, Oyunu kuran kişi tarafından izin verildi ise(açık göz), seyredebilirsiniz.
Bu ekranda ayrıca İnternette Oynamanız için kalan sürenizi, Sunucuya bağlı olan diğer oyuncu sayısını, her Oyun ve Oda için Oynayan Oyuncu sayısını görebilirsiniz ve isterseniz 'Şifre Değştir' tuşundan Şifrenizi değştirebilirsiniz.
Listeden oynanılan oyunlardan oyun seçtiğinizde, alt kısımda katılan tum Oyuncular ve oyundakı o anki skor gösterilmekte. Oyunda Oynayan Her oyuncunun Profiline Sağ, Sol ( "<<" ">>"; ) tuşlarına basarak bakabilirsiniz.


6) Yeni Oyun kuracaksanız, isterseniz masanıza şifre koyma imkanınız vardır(kilidin yanındaki kutucuğa)
Oyuna başkasının katılabilmesi için aynı kutucuğa Koyduğunuz şifreyi yazıp, 'Bağlan' tuşuna basması gerekir.
Şifre yanlış ise, Oyuncuya katılması yada seyretmesi için Masaya giriş izni verilmeyecektir.
Kutucuğun altında bulunan açık ve kapalı gözden, eğer siz oyunu kurarsanız, Başka oyuncuların Masanızı seyretmesine İzin verebilir veya yasak koyabilirsiniz.7) Oyun başladıktan sonra sol üst tarafta bulunan tuşlara mouse ile tıklayarak opsıyonlarda değişiklikler yapabilirsiniz.
- 'Kilit' tuşuna basarak oyunu kilitlyebilir veya açabilirsiniz.
- Yanıbaşındaki (göz) tuşundan oyun sırasında Diğerlerinin Masanızı Seyretmesi için İzin verebilir yada Yasak koyabilirsiniz.
( Bu Opsiyonlar sadece Oyunu kuran için aktivtirler. )
Ayrica, baştaki resim (Grup insan, Kupa, Ev) Seçilen odayı göstermekte (Ana oda, Turnuvalar, Dil odaları).
Onların altındaki resim ise Sunucuyla bağlantı hızını (gecikmeyi) gösterir. Kırmızı Ok, nekadar sağda ise (yeşil alan), bağlantınız okadar iyi demektir (kısa ping). Ok nekadar solda ise (kırmızı alan), bağlantınız yavaş demektir (uzun ping) ve oynarken sorun yaşayabilirsiniz.

8) 'Yeni Oyun Yarat' ı seçtikten sonra alttaki ekran açılacaktır. Eğer isterseniz başka oyuncu(-lar) size katılmasını bekleyebilirsiniz. Bunun için 'Computer' yazısını Oyuncunun ismiyle değştirmeniz yeterli yada tek başınıza oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna başlamanız için 'Start' tuşuna basmanız gerekir. Bundan önce Size nazaran diğer oyuncuların yerlerini seçme imkanınız bulunmakta (İki kişiden fazla oyuncu ile oynanan oyunlar için, Belot, Briç gibi) yada kimi oyuncuların oyuna katılmasını ıstemiyorsanız, ismini 'Computer' yazısı ile değiştirerek bunu sağlayabilirsiniz. Bu ekrandaki 'Engellenmiş Oyuncular' tuşundan'da kimi Oyuncuları Oyununuza katılmayı yasaklayabilirsiniz.

9) Bu ekrandan Oynamak istemediğiniz Oyuncuları Ekleyebilir ve Çıkartabilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra, Kayıt tuşuna basarak yetkin duruma geçirebilirsiniz. Bu listeden Birisinin Oyununuza katılmak istediğinde Karşısına onu 'Engellenmişler Listesine' eklemiş olduğunuz mesajı çıkar.

10) Bu ekranda Diğer Oyuncuların mouse ile İsminzin üzerinden geçince Sizin Resminizin nerede gösterildiği yer almaktadır. Resim gösterildiğinde üzerine tıklarsanız, Oyuncunun Prfilini görebilirsiniz. Bu linkten Profilinize kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak girerek Kendi resminizi ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Önce 'Profil' menüsünü seçiniz, sonra 'Resim Seç'.

11) Oyundaki 'İnternetten Oyun' menüsünden Diğer oyuncuların resimlerini gösterilmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca aynı seçimi Oyuncuların Reytingleri için yapabilirsiniz. Ve İnternetten Oynamak istemediğiniz Oyuncuların listesine'de erişebilirsiniz.

12) İnternetten Oynarken Bu pencerede Şu an Oyunu izleyenleri görmektesiniz.
- Birinci tuştan (En üstteki) izleyeni kovabilirsiniz.
- İkinci tuştan izleyeni (masada biş yer varsa tabii) Oyuna katılması için davet edebilirsiniz.
- Üçüncü tüştan İzleyenin masadaki Çette yazabilmesine izin verebilir yada yasak koyabilirsiniz
- Dördüncü tüştan ise izleyenler listesinden seçmiş olduğunuz kişinin Profilini görebilirsiniz.13) Artık verilmiş olan ifadeleri kullanarak,(Skype Limited lisansı kullanılarak), Çette sohbeti renklendirebilirsiniz. Üstte verilen resimdeki gibi, ifadeye tıklayarak yada ifade kodunu çet kısmına direkt yazarak, yapabilirsiniz.
Çetteki Tüm İfadeleri ve Her İfadenin Kodunu BURAYA TIKLAYARAK görebilirsiniz!

Favorite Games LTD Copyright © 2002 - 2022 General Terms